Višegrad u julu i avgustu beleži rekordnu turističku posetu, a svi smeštajni kapaciteti su popunjeni, podaci su Turističke organizacije.
Višegrad ima 40 registrovanih privatnih apartmana, koji uz hotele i motele raspolažu sa 500 kreveta.
Direktor Turističke organizacije Višegrad Olivera Todorović rekla je da je na bazi podataka od vlasnika smeštajnih kapaciteta u ovom i prethodnom mesecu ostvarena rekordna poseta u njihovim smeštajnim objektima.
– Svedoci smo da su u Višegradu svakodnevno velike posete turista, a jedna od atrakcija je vožnja turističkim brodovima od Perućca do Višegrada. Višegrad je na turi od Beograda do Trebinja nezaobilazna stanica u kojoj turisti borave i to više nije boravak od samo nekoliko časova, već i više dana – naglasila je Todorović.
Najveći broj turista je iz Srbije i Crne Gore, ali je bilo turista iz Makedonije, Slovenije, Rusije, Češke i Bugarske.
Izvor: eKapija
Fotografija: Pixabay.com