Grupa Soho Boutique Hotela dobija pomoć od 30 miliona evra
Špansko Veće ministara odobrilo je 30 miliona evra javnih sredstava u Soho Boutique Hotel Groupi pomoći da prevlada uticaj koji COVID-19 pandemija imala u njihovom poslovanju.
Ta španska grupacija hotela zatražila je spašavanje od Fonda za potporu solventnosti strateških kompanija kojim upravlja Državno društvo za industrijsku participaciju ( SEPI ), kao što su to ranije učinile i mnoge druge kompanije u turističkom sektoru, jednom od najteže pogođenih posledicama pandemije.
Soho Boutique Hotels ima više od dvadeset hotela raspoređenih u različitim španskim gradovima, uključujući Córdobu, Malagu, Salamancu i Cáceres.
Godinu i po dana nakon osnivanja, fond je dodelio desetak pomoći. Među njima je i nekoliko turističkih preduzeća, kao što su Serhs grupe, Hotusa Group, Ávoris Corporacion Empresarial, Plus Ultra Lineas Aereas, Hotel Abba i Air Europa .
Izvor: Turizmoteka
Fotografija: Pixabay.com